Chcieć to móc

Zewsząd dociera do nas pozytywny przekaz – podążaj za swoimi marzeniami, odważ się i zrób to, o czym marzysz. Niby znamy te frazesy na pamięć. Słyszymy i czytamy je przecież tak często, że nawet nie zastanawiamy się, co tak naprawdę one mówią. Ot, zwykłe słowa, takie jak każde inne.

Tymczasem, gdy zatrzymamy się na chwilę i pomyślimy nad naszym życiem, możemy dojść do zaskakujących wniosków. Zdecydowana, bowiem większość z nas nie jest szczęśliwa z życia, które wiedzie. Nie cieszy nas to, co mamy i to, co robimy. Do pracy wstajemy, bo musimy. Wykonujemy niczym maszyny te same czynności, bo czujemy taki przymus i taką presję. Tracimy w tym wszystkim jednak gdzieś samych siebie, przestajemy czuć się uczestnikami swojego życia, sprowadzając się do roli jego obserwatorów. Tkwimy w czymś, do czego się przyzwyczailiśmy. Po prostu, bo nie widzimy innej alternatywy.

Pomyśl nad tym, czego chcesz w swoim życiu

Tymczasem, nasze życie jest niczym konserwa. Też ma swoją datę przydatności. Z pewnością niewielki odsetek osób kończących swoją egzystencję na tym ziemskim padole może powiedzieć szczerze, że przeżyło swoje życie. Na ogół odchodzimy z poczuciem, że tak wiele nas ominęło, że mimo upływu kilkudziesięciu lat tak niewiele zrobiliśmy. A przecież tyle chcieliśmy! Niestety, od samego myślenia o porąbaniu drzewa nie będziemy mieli drewna do kominka. Samo się nie zrobi. Nie ma takiej możliwości. Potrzebne jest działanie, trud podejmowany każdego dnia dziesiątki razy. Pokonywanie swych słabości i przezwyciężanie samego siebie.

Jeśli więc masz poczucie, że nie robisz tego, co chciałbyś robić – zmień to. Odważ się wejść na inną ścieżkę. Może masz pomysł na własną firmę, w której będziesz mógł realizować swoje pasje? Jeśli tak, to poszukaj pomoc w uzyskaniu dotacji i wypłyń na otwarte wody. Przecież chcieć to móc. Skoro chcesz to, czemu miałoby się Tobie nie udać? Nie zniechęcaj się przeciwnościami losu, nawet najsilniejszy wiatr z czasem zmienia swój kierunek. Zobaczysz, Tobie też przestanie wiać w oczy a zacznie pchać Cię do przodu.